יונה חדד בן כמיסה ונאז'י ז"ל

דברים לזיכרו מאת בנו – ששון חדד הי"ו

אבי נולד בשנת ת״ש (1939) בעיירה גאבס שבתוניס, בן שני לכמיסה ונאז׳י חדד. שמו ניתן לו  על שם ההפטרה של יום כיפור שחל קרוב ליום הולדתו. אחריו נולדו עוד 11 אחים ואחיות.

מילדות הדברים שאפיינו אותו היו חוכמתו ויושרו. הוא היה מלא באהבה למשפחתו. מגיל קטן גילה כישרון רב בלימודיו וסיים את חוק לימודיו בעידודו של אביו וקיבל את הסרטיפיקט – תעודת הבגרות באותם ימים. אביו רצה לשלחו ללימודים אקדמאיים בצרפת אולם עקב עלייתו של הבן הבכור לארץ אמו ביקשה ממנו לא לעזוב אותה וכך נקבע מסלול חייו.

בשנת 1962 עלה לארץ עם משפחתו שהשתקעה בבאר שבע והוא החל לעבוד ולעזור למחיית משפחתו בעבודות כפיים בחפירות ולאחר מכן החל לעבוד בענף הבניין כטייח ולאחר מכן למד והוציא תעודת מנהל עבודה ועבד במשרה זו עד יציאתו לפנסיה. אבא לא הפסיק ללמוד גם אחרי הפנסיה ורכש בין היתר תעודת משגיח כשרות.

בשנת תשכ"ד (1964) נישא אבי יונה לבחירת ליבו, אמי שתבדל לחיים ארוכים עליזה לאחר מסע חיזורים ארוך ובברכתה של סבתי דיאמנטה ע״ה. הם הקימו את ביתם בבאר שבע.

אבי זכה לראות בחייו את כל שבעת ילדיו (ששון, בתיה, ציון, עופר, תומר, אדיר ורעות) נישאים וזכה לראות נכדים רבים (בתאל, עומר, עמיחי, סהר, עדן, הדס, דניאל, אור, נוי, שליו, איליי, אורי, ירין, הילה, רונה, אסף, ניתאי, ינון ואליה)  ואף נינה (אביגיל בת לבתאל נכדתו ולמשה חתן בנו הבכור). לאחרונה שמח במיוחד בנישואי בת הזקונים שלו לבחיר ליבה ניצן.

אבא היה אהוב על כולם ובכל מקום שהגיע התקבל באהבה. ליבו היה פתוח לכולם והוא דאג לעבודה לכל מי שפנה אליו בתחום הבניין ממנו התפרנס.

ביתם של הוריי היה פתוח לכל קרוביהם ורבים ממשפחתם בילו בו תקופה לא קצרה. את כולם קיבל באהבה ודאגה. אבא היה איש צנוע שלא דיבר על איש רעה.

שני דברים שציירו את דמותו– אהבת החוכמה ויושר הליכותיו. תמיד עודד את ילדיו ללמוד ולרכוש השכלה וללכת בדרך הישר.

אבא פרנס את משפחתו ביגיע כפיו וקיים את הפסוק  "יגיע כפיך כי תאכל אשריך וטוב לך ".

בליל שבת קודש פרשת וישב, נר שני של חנוכה, כ"ו בכסליו התשפ"א החזיר את נשמתו הטהורה לבורא. הוא השאיר אישה, שבעה ילדים, נכדים, נינה, בני משפחה וידידים רבים הדואבים וכואבים את הסתלקותו.

חי ונפטר בשם טוב, יהי זכרו ברוך.

תנצב"ה

 

נר זכרון

עמותת דעת צדקות