דפי הנצחה וזיכרון - תומכי העמותה

 

יהודה יום טוב בן פרלה (שרה) ברסימנטוב ז"ל

דיברי רב הקהילה ויו"ר העמותה לזיכרו של יהודה ז"ל:

את החברים היקר יהודה ברסימנטוב ע"ה הכרתי בקיץ שנת ה'תשמט 'כאשר עברה משפחה לגור בישוב חשמונאים (אז נקרא רמת מודיעין ).

קרא עוד

 

יונה חדד בן כמיסה ונאז'י ז"ל 

דברים לזיכרו מאת בנו – ששון חדד הי"ו

אבי נולד בשנת ת״ש (1939) בעיירה גאבס שבתוניס, בן שני לכמיסה ונאז׳י חדד. שמו ניתן לו  על שם ההפטרה של יום כיפור שחל קרוב ליום הולדתו. אחריו נולדו עוד 11 אחים ואחיות.

קרא עוד

 

 ‏

 

יהודה יום טוב בן פרלה (שרה) ברסימנטוב ז"ל

חיבורו ללימוד התורה וללומדיה

החברה הראשונה שלנו בישוב, כששימשתי בגבאות בית הכנסת לצידו של יהודה ע"ה, הוא פנה אלי בבקשה שתקבל שיעור תורה בגמרא ביום שבת - ואכן לבקשתו התחלנו ללמוד שיעור קבוע בגמרא אחרי תפילת מנחה של שבת שיעור מצומצם שכל את יהודה ע"ה, את ר 'שלום כתריאל הי"ו, את דורי הי"ו ואותי. שיעורים זה לא יכול להיות שאכסניה קבועה וזה נדד ממקום למקום, לפעמים קצת פתוח, כשאנחנו יושבים על מחשבות מבינות אותי שהיו פזורים בישוב (עד שקיבל אכסניה קבועה חמה ולבבית בבית משפחה נחום הי"ו). משתתפים בו מידי שבת כ 30 אנשים מכל המרקם החברתי שבישוב, ובמסגרתו אנו כמעט ומשלימים את כל סדרות המועדון.

כשיצא יהודה ע"ה לגמלאות, הצטרף לאתר קבוע לשיעור הלכה המתקיים מידי בוקר ומרחב "צפרא טבא -אליבא דהלכתא", בו משתתפים כ -28 אנשים מכל המרקם החברתי בישוב ובו נלמדת ההלכה ממקורה עד להפקת הפעולה ב"שפה ברורה " -בראיה של כלל ישראל. בשיעור זה יהודה ע"ה בלט מאוד ברצונו הבינו את ההלכה על בוריה.

משיחות שקיימתי איתו למדתי עד כמה העריך והעריץ את לומדי התורה, שהיתה לו גאווה מיוחדת בקשר המשפחתי שלו עם הרב בן ציון אלגאזי שליט"א ועוד רבנים שהפרטית החלמה מילדותו ועד לתקופת מגוריו בחשמונאים.

מאז שחלה קבעתי עם יהודה ע"ה שיעור בחברותא בכל ליל שבת, ובו למדנו בספר נפלא "מנורת המאור", יהודה למד זאת בשקיקה רבה, ונתן לי תוספת מיוחדת, עד כמה הוא מחכה כל השבוע לשנות את זה.

שיחתי האחרונה עם יהודה ע"ה התקיימה ליד פתח ביתו, יומיים לפני פטירתו, באותה שיחה זכיתי לחיבוק גדול וחזק ממנו ובמספר מילים מחזקות – מילים אלו נאמרו לי ביחידות, ומשום כך לא אפרסמם, אבל אראה בהם מעין צוואה אותה אחתור למלא.

יהודה ע"ה חבר יקר שהלך מאיתנו, ועלה לגנזי מרומים, אדם אציל נפש, נעים הליכות, אוהב ומסור למשפחתו ולצורכי הציבור בהם עסק בענווה, יושר ואמונה, אוהב תורה ומכבד את לומדיה, בישם את בית הכנסת מבשמי מנגינות בית אבא -  והאציל מעדינותו המיוחדת לכל סביבתו ולכל מכריו.

זכות תהיה למשפחתו, למכריו ולכל אוהביו, לדבוק בדרכו ולנסות להשלים חסרון זה שנחסר בעולם, דבר שבוודאי כדאי ויש בו זכות גדולה גם ליהודה.

ולסיום זכה יהודה ע"ה לקיים את דברי רבי חנינא בן דוסא במסכת אבות פרק ג' משנה י': "הוא היה אומר כל שרוח הבריות נוחה הימנו רוח המקום נוחה הימנו" ובע"ה יהיה מליץ יושר על כל משפחתו היקרה, על קהילת חשמונאים וכלל ישראל.

 

שמעון בוחניק - רב הקהילה ויו"ר העמותה

נר זכרון

עמותת דעת צדקות