מדרשת 'הדרך אלייך'

מדרשת "הדרך אלייך" בישוב חשמונאים היא מדרשת שילוב המאפשרת לבנות שילוב בין עיסוקים שונים בין - לימודים אקדמאים, שרות לאומי וכדומה, יחד עם העשרה רוחנית ותורנית.

 

המדרשה מיועדת לבנות בגילאים 18 עד 26 (רווקות או נשואות) מהישוב חשמונאים, מהעיר מודיעין, ומכל ישובי הסביבה. והחלה את הפעילות בחודש חשוון שנת ה'תשעח '. כמו כן המדרשה נותנת מענה מצויין לנושא הנגישות - בנות הלומדות במדרשה זו לא צריכות להשקיע מאמץ ולבזבז זמן צורך לימודים במדרשות שמחוץ לישוב.

 

המטרה המרכזית של המדרשה היא להקנות לבנות הלומדות בה, כלים חשובים צורך התפתחות אישית, חברתית וגם צמיחה תורנית / רוחנית זה זה של חייהן. כל זה על בסיס עקרונות יסוד שהם - מצויינות וטיפוח הגישה האישית לכל בת במדרשה.

 

צוות הרבנים, המרצות, והמרצים הם מהמובחרים בתחום, הם מבחינת הידע והתכנים אותם הם מלמדים, אלה בהתאמתם להרצאות בפני בנות ובתקשורת נכונה עימהן.

מסיכום שנת הלימודים הראשונים במדרשה, ובהתבסס על משוב מהבנות הלומדות בה עולה שברוך ה 'קמה בישוב חשמונאים מדרשה לתפארת, שהיא נגישה לבנות הישוב חשמונאים ולכל ישובי הסביבה, מדרשה שהוסיפה הרבה לבנות - פיתחו את האיש, העובדה שהברתי וכמובן וצפהיה התורנית / רוחנית כל זה באווירה נעימה, אפשר לומר אווירה "משפחתית". 

 

החזון הוא הרחבת הפעילות המדרשה, כך שתפעל בשעות הערב בכל יום השבוע, בתוכנית מלאה בכל יום, וחשוב -

תוך שמירה על עקרונות היסוד של המדרשה הם:

מצויינות

 טיפוח הגישה האישית לכל בת.

 

 

צוות המדרשה המסור עושה כבר צעדים רבים למימוש החזון, וכבר בשנת התש"ט תוכנת פעילות המדרשה, כך שהיה שנה א 'לבנות חדשות, ושנה ב' לבנות שלמדו בה השנה, וכן יוגדלו בהרבה שעות הלימוד במדרשה ובמקביל תינתן לבנות הלומדות בה שעות ייעוץ אישי עם יועצות מומחיות.

 

חברות הנהלת העמותה:

 

 

  יהודית חדד- מנהלת המדרשה

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אסנת ניאזוב- מנהלת אדמיניסטרטיבית

 

 

 

 

 

רונית (קרמר) בונומו- מנהלת תרבות ואירועים

 

 

עמותת דעת צדקות