מדרשת 'הדרך אלייך'

מדרשת "הדרך אלייך" בישוב חשמונאים היא מדרשת שילוב המאפשרת לבנות שילוב בין עיסוקים שונים כגון - לימודים אקדמאים, שרות לאומי וכדומה, יחד עם העשרה רוחנית ותורנית.

 

המדרשה מיועדת לבנות בגילאים 18 עד 26 (רווקות או נשואות) מהישוב חשמונאים, מהעיר מודיעין, ומכל ישובי הסביבה. והחלה את פעילותה בחודש חשוון שנת ה'תשעח'. כמו כן המדרשה נותנת מענה מצויין לנושא הנגישות – בנות הלומדות במדרשה זו לא צריכות להשקיע מאמץ ולבזבז זמן לצורך לימודים במדרשות שמחוץ לישוב.

 

המטרה המרכזית של המדרשה היא להקנות לבנות הלומדות בה, כלים חשובים לצורך התפתחות אישית, חברתית וכן צמיחה תורנית/רוחנית בשלב זה של חייהן. כל זה על בסיס עקרונות יסוד שהם - מצויינות וטיפוח הגישה האישית לכל בת במדרשה.

 

צוות הרבנים, המרצות, והמרצים הם מהמובחרים בתחום, הן מבחינת הידע והתכנים אותם הם מלמדים, והן בהתאמתם להרצאות בפני בנות ובתקשורת נכונה עימהן.

מסיכום שנת הלימודים הראשונה במדרשה, ובהתבסס על משוב מהבנות הלומדות בה עולה שברוך ה' קמה בישוב חשמונאים מדרשה לתפארת, שהיא נגישה לבנות הישוב חשמונאים ולכל ישובי הסביבה, מדרשה שהוסיפה הרבה לבנות - בהתפתחות האישית, בתחום החברתי וכמובן לצמיחה התורנית/רוחנית, ומה שחשוב - כל זה באווירה נעימה, אפשר לומר אווירה "משפחתית". 

 

החזון הוא הרחבת פעילות המדרשה, כך שתפעל בשעות הערב בכל ימי השבוע, בתוכנית מלאה בכל יום, וחשוב -

תוך שמירה על עקרונות היסוד של המדרשה והם:

מצויינות

 טיפוח הגישה האישית לכל בת.

 

 

צוות המדרשה המסור עושה כבר צעדים רבים למימוש החזון, וכבר בשנת התשעט' תוכפל פעילות המדרשה, כך שהיה שנה א' לבנות חדשות, ושנה ב' לבנות שלמדו בה השנה, וכן יוגדלו בהרבה שעות הלימוד במדרשה ובמקביל תינתן לבנות הלומדות בה שעות ייעוץ אישי עם יועצות מומחיות.

 

חברות הנהלת העמותה :

 

 

  יהודית חדד- מנהלת המדרשה

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אסנת ניאזוב- מנהלת אדמיניסטרטיבית

 

 

 

 

 

רונית (קרמר) בונומו- מנהלת תרבות ואירועים

 

 

עמותת דעת צדקות